МолдавијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Ulmu, Rîbniţa, Transnistria: 5533

5533

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Ulmu, Rîbniţa, Transnistria
Град :Ulmu
Регионот 2 :Rîbniţa
Регионот 1 :Transnistria
Земја :Молдавија
Поштенски :5533

Други Информации
Јазик :Romanian (RO)
Регионален Код :None
ширина :47.74670
должина :29.10440
Временска Зона :Europe/Chisinau
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Ulmu, Rîbniţa, Transnistria се наоѓа во Молдавија. Нејзините поштенски код е 5533.

Другите се е достапен
Ulmu, Rîbniţa, Transnistria,5533 ©2014 Поштенски Пребарување